تعمیر ژنراتور ( Generator repair )

یک ژنراتور از بنزین، گازوئیل، نفت سفید یا CNG به عنوان سوخت استفاده می کند و با استفاده از قطعات یدکی متعددی که به طور همزمان کار می کنند کار می کند. همانطور که می بینید ژنراتور ماشینی است که قطعات متحرک زیادی دارد و مستعد خرابی است. بنابراین، اگر می خواهید ژنراتور شما به درستی کار کند، تعمیر و نگهداری ژنراتورها مهم است.

تعمیر یک ژنراتور با موفقیت

به طور کلی جایگزین کردن یک قطعه خراب به عنوان یک تعمیر در نظر گرفته می شود. فقط تعویض یک مورد ناموفق می تواند منجر به شکست مجدد شود. هنگامی که ژنراتور بارگیری می شود، زمان احتمالی برای شکست مجدد است.

قطع برق شهری نمونه ای از بارگیری ژنراتور است. هنگامی که برق اضطراری به دلیل خرابی مجدد قطع می شود، در زمان خرابی و تکرار فرآیند تعمیر هزینه دارد.

یک روش تعمیر ثابت شده می تواند تقریباً به طور کامل خطر خرابی مجدد قطعات را کاهش دهد. گاهی اوقات نقص سازنده در قطعه ای که در طول آزمایش ظاهر نشده است ممکن است خراب شود. این یک اتفاق نادر اما گاه به گاه است.

به طور کلی، هنگامی که قطعه ای که به تازگی تعویض شده است خراب می شود، به دلیل چیزی است که در مراحل عیب یابی فرآیند تعمیر شناسایی نشده است. فرآیندهای موفق عامل شکست را جدا می کنند.

مثال:
ژنراتور به دلیل سطح پایین مایع خنک کننده خاموش می شود. تکنسین یک شلنگ خراب را کشف کرده و آن را تعویض می کند. سیستم خنک کننده پر شده و ژنراتور برای بازرسی راه اندازی می شود. ژنراتور در رویداد بار بعدی به دلیل دمای بالا خاموش می شود. علاوه بر خرابی شلنگ، پمپ مایع خنک‌کننده با یک قطره مداوم از سوراخ گریه خارج می‌شد. در حین عملیات بارگذاری شده، پمپ به طور کامل از کار افتاد. انجام یک بازرسی کامل سیستم خنک کننده توسط یک تکنسین از این مشکل جلوگیری می کرد.

انواع تعمیرات ژنراتور ارائه شده

عیب یابی ژنراتور
برق اضطراری ادغام چندین سیستم است. پیچیدگی کاربرد برق ساختمان ها اندازه و طراحی سیستم برق پشتیبان را تعیین می کند.

هنگامی که ژنراتور شروع به کار می کند، بار را می پذیرد و به طور مکرر مطابق با مشخصات عمل می کند، اینها الزامات یک تعمیر موفق هستند. تکنسین باید دارای مهارت های الکترونیکی/الکتریکی و مکانیکی باشد تا بتواند به طور موثر خرابی تولید برق را تعمیر کند.

ما فرآیند تعمیر را به دسته های زیر تقسیم می کنیم:

عیب یابی : تعیین علت خرابی قطعه و تعمیر هر دو مهم است. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که شکست تکرار نمی شود.
تعمیر نور : این تعمیرات اغلب بدون توقف طولانی انجام می شود. اغلب قطعات فراتر از حد سایش در طول بازرسی های تعمیر و نگهداری شناسایی می شوند. برخی از نمونه ها نقص در سوخت موتور یا سیستم های خنک کننده هستند. شامل؛ تسمه ها، شیلنگ ها، پمپ های سوخت، اتصالات شل، سیم کشی و انژکتورها.
تعمیرات سنگین : این تعمیرات می تواند به زمان طولانی تر از کار افتادن ژنراتور نیاز داشته باشد. برای تاسیسات با نیازهای برق بحرانی، یک ژنراتور پشتیبان برای رویداد غیرمحتمل قطع برق توصیه می شود. تعویض موتور ژنراتور، دینام، رادیاتور و سرسیلندر نمونه هایی از تعمیرات سنگین هستند.

لوازم جانبی – لوازم جانبی اغلب به عنوان سیستم های کمکی یا پشتیبانی در نظر گرفته می شوند. هر گونه تجهیزات خارج از ژنراتور را می توان به عنوان یک لوازم جانبی در نظر گرفت. کلید انتقال خودکار (ATS)، تابلوهای توزیع حاوی کلیدهای مدار برای توزیع برق اضطراری نمونه هایی از این تجهیزات هستند.
نصب کنترل پنل – ما کنترل پنل ها را به تنهایی در یک دسته قرار می دهیم زیرا مجموعه مهارت ها و ابزارهای درگیر در جایگزینی پانل کنترل ژنراتور منحصر به فرد است.

مبانی تعمیر ژنراتور اضطراری

اگر کسب و کار شما قصد خرید یک ژنراتور اضطراری را دارد، باید اصول نگهداری دستگاه و نحوه سرویس دهی آن را بدانید. خوب است بدانید وقتی روی چنین ماشین قدرتمندی سرمایه گذاری می کنید چه انتظاری دارید تا بتوانید برای بازرسی منظم برنامه ریزی کنید. در اینجا نکات کلیدی در مورد تعمیر ژنراتور اضطراری وجود دارد.

با ایمنی شروع کنید

هنگامی که با هر نوع ماشین آلات صنعتی قدرتمند سر و کار دارید، اولین نگرانی شما همیشه باید ایمنی باشد. این بدان معناست که ژنراتور را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ آسیب ساختاری وجود ندارد و تهویه مناسب وجود دارد.

ژنراتور باید در مواد محافظ محصور شود و باید تا سطحی بالا رود که خطر تماس آن با آب وجود نداشته باشد. همچنین نباید بالای دستگاه الکتریکی یا قابل احتراق قرار گیرد. پوشیدن لباس مناسب، دستکش و محافظ چشم برای حداکثر ایمنی بسیار مهم است. نگه داشتن دستگاه در حالت عالی باید اولویت بالایی داشته باشد که شامل بررسی روغن، فیلترها، سیستم الکتریکی و قطعات مختلف می شود.

راهنماها و عیب یابی

یادگیری نحوه عیب یابی برای تعمیر ژنراتور اضطراری با داشتن یک ایده روشن از عملکرد اجزای مختلف ژنراتور شروع می شود. همچنین یادگیری انواع مختلف ژنراتورهایی که توسط شرکت های تجاری و صنعتی استفاده می شود مفید است. موتورهای ژنراتور معمولاً با سوخت گاز یا گازوئیل کار می کنند، در حالی که سیستم های مدرن تر با انرژی خورشیدی و باد کار می کنند.

برندهای برتر در صنعت ژنراتور عبارتند از جنرال موتورز، فورد، میتسوبیشی و جان دیر. یک برند پیشرو برای ژنراتورهای آماده به کار در فضای باز خانگی و تجاری Generac است که از گاز مایع یا پروپان مایع تغذیه می کند. خواندن دفترچه راهنمای هر دستگاه ضروری است. شما نباید از دستورالعمل های سازنده برای عیب یابی منحرف شوید، زیرا می تواند به تجهیزات آسیب برساند و گارانتی را باطل کند. وقتی شک دارید، بهتر است به یک متخصص حرفه ای برون سپاری کنید.

سیستم های قدرت مدولار گازی (MPS) ژنراتورهایی هستند که می توانند در ماژول ها مونتاژ شوند، زیرا هر ماژول قدرت بیشتری را به سیستم اضافه می کند. برای کسب و کارهای کوچکی که قادر به افزایش قدرت هستند مفید است.

مهارت های تشخیصی و تعمیری

به عنوان یک تکنسین که تعمیر اضطراری ژنراتور را انجام می دهد، باید بتوانید مشکلات الکتریکی و مکانیکی را تشخیص داده و به موقع آنها را برطرف کنید. در اینجا برخی از مشکلات رایج ژنراتورها برای بررسی وجود دارد:

  • تنظیم کننده اتوماتیک ولتاژ را از نظر ولتاژ و فرکانس بررسی کنید.
  • ببینید آیا باتری، رله، فیوزها، استاتور یا روتور نیاز به تعویض دارند یا خیر.
  • اطمینان حاصل کنید که سیستم خنک کننده از گرم شدن بیش از حد جلوگیری می کند.
  • ببینید آیا برق شهری طبیعی است یا خیر.
  • فیلتر بنزین و هوا را بررسی کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که نظارت از راه دور کار می کند.

به گفته IEEE، بسیاری از متخصصان ژنراتور فاقد تخصص فنی برای انجام تشخیص های ریشه ای هستند که می تواند منجر به تعمیرات گران قیمت و معیوب شود.

در اینجا شش مشکل رایج ژنراتور که ممکن است در دوره‌ای از عمر آن با آن مواجه شوید و راه‌حل‌هایی برای برخورد صحیح با آنها آورده شده است.

1. خرابی باتری

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در ژنراتورها مشاهده می‌شود، صرف نظر از مدلی، خرابی باتری است. به طور کلی، این نتیجه خطای انسانی است. برد برق ممکن است عمداً خاموش شده باشد تا بتوان با خیال راحت روی ژنراتور کار کرد. خوشبختانه برای شما، این مشکل را می توان با بررسی قطع کننده مدار خود برطرف کرد تا ببینید کدام شیار خاموش شده است. پس از قرار گرفتن آن، دوباره آن را روشن کنید و ژنراتور اکنون باید دوباره فعال شود.

اگر اینطور نیست، مقصر می تواند اتصالات کثیف باشد. پایانه های اتصال باتری به ژنراتور ممکن است پوشیده از زباله و گرد و غبار باشد و در نتیجه از برقراری اتصال قوی باتری جلوگیری می کند. برای این مشکل، شما می خواهید یک برس سیمی بگیرید. از آن برای پاک کردن هرگونه زباله و زنگی که در طول زمان روی این پایانه ها ایجاد شده است استفاده کنید.

پس از انجام این مرحله، بررسی کنید که پایانه های باتری شل نباشند. اگر آنها هستند، باید آنها را دوباره سفت کنید. اگر هیچ یک از این مراحل برای ژنراتور خاص شما کار نمی کند، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض کامل باتری داشته باشید.

2.نشت مایع خنک کننده

با گذشت زمان، دمای بیش از حد ناشی از یک ژنراتور بیش از حد کار می کند می تواند باعث ساییدگی و پارگی زیادی در شیلنگ های خنک کننده شود. سپس آنها بسیار بیشتر مستعد نشت هستند، که شما می خواهید در اسرع وقت به آنها رسیدگی کنید تا از شکست کامل جلوگیری کنید. خوشبختانه تسلط بر نگهداری خنک کننده برای ژنراتورها چندان سخت نیست.

کاری که باید انجام دهید این است که هر چند سال یکبار شیلنگ های خنک کننده ژنراتور خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها از نظر ساختاری سالم هستند و هیچ نشانه قابل مشاهده ای از آسیب ندارند. اگر چنین کردند، باید با نصب یک مجموعه جایگزین اقدام کنید. این شیلنگ ها نسبتاً ارزان هستند و صرف نظر از اینکه چه نوع ژنراتوری دارید، تنظیم آن چندان دشوار نیست.

همچنین می توانید با تعویض دوره ای مایع خنک کننده در این شیلنگ ها از نشت مایع خنک کننده جلوگیری کنید. برای عملکرد بهینه، با سازنده ژنراتور مشورت کنید تا ببینید هر چند وقت یک‌بار توصیه می‌کنند که مایع خنک‌کننده قدیمی را شستشو داده و مقدار بیشتری در آن قرار دهید.

3. سطوح پایین سوخت

هنگامی که ژنراتورهای شما روشن نمی شوند، سطح سوخت ممکن است برای پاسخ دادن به موتور بسیار پایین باشد. اگرچه این اتفاق برای بسیاری از ژنراتورها رخ می دهد، مهم است که مطمئن شوید سوخت شما هرگز به طور کامل تمام نمی شود. اگر این اتفاق بیفتد، می تواند باعث ورود هوا به سیستم و شیلنگ ها شود که خروج آن بسیار زمان بر است.

هر بار که برای راه اندازی ژنراتور خود می روید، سنج سطح سوخت را بررسی کنید. در معرض دید قرار خواهد گرفت و باید نسبتاً دقیق باشد. همچنین باید به نشانگرهای سطح پایین سوخت گوش دهید. اینها مانند یک زنگ هشدار به صدا در می آیند و شما باید فوراً برای جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر به ژنراتور خود اقدام کنید.

مشکل دیگری که ممکن است ژنراتور شما با آن مواجه شود تمام شدن سوخت است، حتی زمانی که سنج سطح سوخت نشان می‌دهد که مقدار زیادی سوخت دارید. اگر این اتفاق بیفتد، نشانگر سوخت شما معیوب است و باید توسط یک پیمانکار مجاز برق جایگزین شود. سپس می توانید ارزیابی سطوح دقیق سوخت را از سر بگیرید.

4. سطح روغن ناکافی

شما نیز مانند بسیاری از مردم، احتمالاً برنامه شلوغی دارید. به یاد داشته باشید که سطح روغن ژنراتور خود را حفظ کنید احتمالاً در بالای لیست اولویت های شما نیست. با این حال، زمانی که این سطوح کافی نباشد، ژنراتور شما حتی ممکن است روشن نشود. سپس، اگر سطح روغن شما خیلی پایین بیاید، ممکن است به موتور آسیب دائمی وارد کنید زیرا روغن کاری مناسبی ندارد.

برای دور زدن خرابی موتور، همیشه این روان کننده را در سطوح مناسب نگه دارید. بررسی آنها نیز چندان دشوار نیست. شما ابتدا باید میله روغن را شناسایی کنید، دقیقاً مانند یک ماشین معمولی. اگر سطح روغن زیر خط کامل است، ادامه دهید و سوخت بیشتری اضافه کنید. بسیار مهم است که از همان نوع روغنی استفاده کنید که قبلاً برای عملکرد ایمن و مؤثر استفاده می شد. همچنین باید قوام و رنگ روغن را بررسی کنید. اگر روغن تیره به نظر می رسد و نسبتاً لجن مانند است، خراب شده است. سپس می توانید با شستشوی کامل ژنراتور و قرار دادن روغن جدید در آن پاسخ دهید.

5. شیر خاموش کننده بسته

هنگامی که از ژنراتور خود استفاده نمی کنید، اغلب توصیه می شود که شیر خاموش کننده سوخت را ببندید. به این ترتیب، زمانی که ژنراتور برای مدت زمان طولانی از آن استفاده نمی شود، به طور تصادفی روشن نمی شود. با این حال، جایی که بسیاری از کاربران ژنراتور اشتباه می‌کنند، این است که پس از خارج شدن ژنراتور از ذخیره‌سازی، این شیر را دوباره باز نمی‌کنند. سپس، ژنراتور هرگز روشن نمی شود.

یک راه ساده برای حل این مشکل، گذاشتن نوعی برچسب بر روی ژنراتور است که نشان می دهد شیر خاموش کننده بسته است. سپس، هنگامی که می‌خواهید ژنراتور خود را از ذخیره‌سازی خارج کنید، می‌توانید شیر را دوباره باز کنید و پس از خاموش ماندن، مشکلی برای راه‌اندازی آن نداشته باشید.

6. فیلتر هوای کثیف

ژنراتورها مانند ماشین هستند. آنها به یک فیلتر هوای تمیز نیاز دارند تا آلاینده هایی مانند خاک و زباله را از بین ببرد. اگر این فیلتر هوا خیلی کثیف شود، نمی تواند به عملکرد موثر ژنراتور شما کمک کند. فیلترهای کثیف حتی می توانند طول عمر ژنراتور شما را کاهش دهند. بازرسی این فیلتر باید حداقل هر دو ماه یکبار انجام شود. اگر فیلتر از هر دو طرف به شدت کثیف است، سعی کنید جایگزینی با همان ابعاد پیدا کنید. حتی ممکن است نصب یک فیلتر قابل استفاده مجدد را در نظر بگیرید تا بتوانید در هزینه های تعویض صرفه جویی کنید و از تغییر مکرر آن اجتناب کنید.

مهم نیست که چه نوع ژنراتوری در ملک خود دارید، در برخی مواقع به درستی کار نمی کند. اگر مشکلات ژنراتور ذکر شده در بالا را بررسی کنید حداقل می دانید که چگونه آن را برطرف کنید. سپس، مهم نیست که چه مسائلی برای شما پیش می آید، دقیقاً می دانید چه کاری باید انجام دهید و می توانید آن را به موقع انجام دهید.

فرقی نمی‌کند از ژنراتور قابل حمل خود در خانه، دفتر یا برای کمپینگ استفاده کنید، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید از کار بیفتد. متأسفانه در دنیای واقعی اتفاقاتی رخ می دهد. فیلترها می شکند، خطوط سوخت مسدود می شود و سیم ها پاره می شوند.

نکته بعدی که می دانید، مولد پشتیبان کوچک اما قدرتمند شما با تاخیر شروع می شود، می لرزد یا اصلاً روشن نمی شود!

خوشبختانه، تیم خدمات ژنراتور ما از شما پشتیبانی می کند. این نکات تعمیر ژنراتور قابل حمل می تواند به شما کمک کند تا قبل از تماس با تعمیرکار، مشکل را خودتان برطرف کنید:

1. علائم هشدار دهنده را بشناسید

قبل از بردن یک ژنراتور قابل حمل با مزاج به زباله دان، مهم است که بفهمید مشکلات آن واقعاً به چه معناست.

یک طناب کششی پاره شده – برای مثال – پایان همه چیز نیست. در واقع، تعویض آن بسیار آسان است. و ژنراتوری که با تاخیر در راه اندازی مواجه است ممکن است فقط به تعویض سوخت یا فیلتر نیاز داشته باشد.

2. سیم کشش پاره شده را تعویض کنید

یکی از رایج ترین مشکلات ژنراتور قابل حمل، مورد کلاسیک یک سیم کشش شکسته است. خوشبختانه، جایگزین کردن آنها دشوار نیست و می توان آن را به سرعت انجام داد، حتی با چراغ قوه در آب و هوای شدید.

در حالی که ممکن است تعویض سیم شکسته ساده به نظر برسد، اما یک چیز دشوار وجود دارد که باید مراقب آن باشید: فنر. قبل از اینکه بند ناف جدید را به دور استارت بپیچید، بسیار مهم است که مطمئن شوید فنر تا جایی که می تواند پیچیده شده است. اگر این کار را انجام ندهید، سیم از ژنراتور شما آویزان می شود، بدون اینکه فنر کاربردی آن را به داخل محفظه بازگرداند. این باعث می شود که ژنراتور شما اصلاً راه اندازی نشود!

3. Breakers خود را بررسی کنید

گاهی اوقات ژنراتور شما شروع به کار می کند و به نظر می رسد که بی عیب و نقص کار می کند، به جز یک چیز – این که هیچ برقی را خاموش نمی کند! اگر خانه شما با قطع برق مواجه شود یا در حال حرکت به آن نیاز داشته باشید، این امر می تواند ناامید کننده باشد.

در این مورد، ممکن است این شکن های شما مقصر باشند. نترس! تعویض بریکر به سادگی سفارش مجموعه مناسبی است که توسط سازنده ژنراتور شما تعیین شده است و بر اساس آن نصب می شود. در حالی که برخی از دست اندرکاران می توانند این کار را به تنهایی انجام دهند، ما خوشحالیم که در SWFL Electric در این زمینه کمک می کنیم. با بررسی مکرر شکن های خود از دردسر جلوگیری کنید. حتی ممکن است زمان تعویض تابلو برق خود فرا رسیده باشد.

4. فیلتر سوخت را تعویض کنید

بسته به ژنراتور خود، ممکن است یک فیلتر سوخت پلاستیکی کوچک در داخل داشته باشید. این فیلترها مانع از خراب شدن سیستم سوخت رسانی گرد و غبار، زباله و کثیفی – موجود در بنزین می شوند. در حالی که این فیلترها اغلب در کار خود عالی هستند، برخی از آنها این کار را خیلی خوب انجام می دهند و ممکن است به مرور زمان از تمام زباله هایی که می گیرند مسدود شوند. هنگامی که این فیلترها مسدود می شوند، سیستم سوخت سوخت کمی دریافت می کند، و ژنراتور به درستی کار نمی کند یا گاهی اوقات اصلاً روشن نمی شود.

به سادگی خط سوخت را از جایی که به کاربراتور متصل می شود جدا کنید (آن را روی یک سطل یا ظرف نگه دارید تا سوخت باقی مانده را بگیرید) و ژنراتور خود را روشن کنید و توجه ویژه ای داشته باشید که آیا سوخت (یا به اندازه کافی) از فیلتر تراوش می کند یا خیر. اگر سوخت از آن عبور نمی کند، زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. گاهی اوقات می‌توانید با تمیز کردن آن خلاص شوید، اما فیلترهای ژنراتور معمولاً نسبتاً ارزان هستند.

5. دریچه گاز را پاک کنید

روی درپوش گاز شما باید یک سوپاپ یا سوراخ کوچکی وجود داشته باشد که به عنوان دریچه عمل می کند. دریچه به گاز اجازه می دهد تا از محل ذخیره آن به سیستم سوخت جریان یابد و به طور موثر سیستم شما را تغذیه کند.

وقتی دریچه مسدود می شود، جریان هوای لازم به گاز نمی رسد و گاز به کاربراتور نمی رسد. از طرف دیگر، اگر دریچه فقط کمی به برق متصل باشد، سیستم شما کار می کند، اما ضعیف است. باز کردن دریچه گاز به سادگی ایجاد سوراخ کوچک با یک تکه سیم یا حتی دادن یک شات هوای فشرده به آن است. در مورد یک راه حل سریع صحبت کنید!
6. ژنراتور را به طور منظم نگهداری و سرویس کنید
هنگامی که ژنراتور قابل حمل شما به درستی کار نمی کند، می تواند مانند پایان دنیا به نظر برسد – به خصوص زمانی که منتظر قطع برق هستید تا آن را در زمانی که اکنون به کار نیاز دارید بررسی کنید. اما بهترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از مشکلات ناامیدکننده برای آماده‌سازی طوفان انجام دهید این است که همیشه از ژنراتور خود با نگهداری و سرویس‌دهی مناسب مراقبت کنید – بنابراین نیازی به نگرانی در مورد چگونگی تعمیر سریع آن نخواهید بود.

با راه اندازی ژنراتور خود هر چند ماه یکبار (حتی زمانی که به آن نیاز ندارید)، بررسی منظم سوخت و خطوط آن، تمیز کردن فیلترهای هوا و موارد دیگر، می توانید مطمئن باشید که ژنراتور شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید آماده است.

در اینجا 7 نکته مهم برای تعمیر و نگهداری ژنراتور آورده شده است که انجام آن تنها چند دقیقه طول می کشد، اما می تواند از ساعت ها عیب یابی و تعمیر بعدا جلوگیری کند.

1. ژنراتور قابل حمل خود را هر چند ماه یکبار اجرا کنید.

درست مانند انسان‌ها، ژنراتورها هر چند وقت یک‌بار باید کمی ورزش کنند. کارشناسان برق موافقند که کارکردن ژنراتور هر چند ماه یکبار باتری استارت برقی را تازه و شارژ نگه می دارد.

از آنجایی که برای یافتن راهی برای شارژ باتری خود نیازی به تقلا نخواهید داشت، یک زنگ هشدار سریع ژنراتور در زمان وقوع طوفان در زمان ارزشمند شما صرفه جویی می کند. قبل از روشن کردن ژنراتور پرتابل گرد و غباری خود، مطمئن شوید که در فضایی با تهویه مناسب قرار دارد تا از تنفس بخارات مضر جلوگیری شود.

2. به طور معمول سوخت در ژنراتور قابل حمل خود را بررسی کنید.

این احتمال وجود دارد که شما فقط چند بار در سال از ژنراتور قابل حمل خود استفاده کنید، حتی اگر اغلب! در این میان، این اشتباه را مرتکب نشوید که بنزین قدیمی را در باک بنزین ژنراتور بگذارید. برای جلوگیری از کهنه شدن سوخت، یا یک تثبیت کننده سوخت به باک اضافه کنید، یا حداقل سالی یکبار گاز باقیمانده را خالی کنید. ما توصیه نمی کنیم که اجازه دهید روغن فقط در مخزن بین آتش سوزی ها بماند. در عوض، درست قبل از وقوع طوفان بعدی، آن را با بنزین تازه پر کنید.

علاوه بر این، اگرچه عمر مفید روغن در ژنراتور شما برای اکثر برندها حدود پنج سال است، مدت زمان دقیقی که طول می کشد تا گاز کهنه شود هنوز مورد بحث است – بنابراین خطر مسدود شدن ژنراتور خود را متحمل نشوید. موتور با روغن رتبه

3. خطوط سوخت خود را بررسی کنید.

با گذشت زمان و استفاده، خطوط سوخت ژنراتور قابل حمل شما ممکن است ترک بخورد، پاره شود یا مسدود شود. این می تواند از رسیدن گاز به سیستم سوخت جلوگیری کند و باعث شود ژنراتور شما به خوبی روشن نشود یا کار نکند.

4. روغن اضافی را ذخیره کنید.

روشن کردن یخچال و اجاق گاز برای روغن ژنراتور شما سخت است! اگر به سختی با آن جانور کار می کنید، باید روغن خود را مرتباً تعویض کنید. از آنجایی که می توانید انتظار داشته باشید که روغن را هر 50 ساعت تعویض کنید (فقط 25 ساعت برای اولین تعویض روغن)، مقدار کافی روغن را در گاراژ خود نگه دارید. با وجود یک منبع کافی، هرگز نباید نگران باشید که در تاریکی زمانی که طوفان فرا می رسد.

5. آن فیلتر هوای کثیف را تعویض یا تمیز کنید.

اکثر کارشناسان می گویند که اگر فیلتر هوا کثیف به نظر می رسد، آن را برای فیلتر جدید کنار بگذارید. این توصیه محکمی است، زیرا ظروف نازک این فیلترها واقعاً با گذشت زمان و استفاده از بین می روند. اگر پاره شود یا آسیب ببیند، در صورت غفلت از آن می‌تواند به معنای یک خبر بد واقعی برای ژنراتور شما باشد.

اگر تصمیم دارید فیلتر هوای ژنراتور خود را به جای تعویض آن تمیز کنید، برای جلوگیری از پاره شدن فیلتر احتیاط کنید. در آب صابون بشویید و به آرامی با یک پارچه تمیز خشک کنید یا اجازه دهید 24 ساعت به طور کامل در هوا خشک شود و سپس آن را دوباره در دستگاه خود قرار دهید. مانند خطوط سوخت ژنراتور، فیلترهای هوا نسبتاً ارزان هستند – بنابراین اگر از ما بخواهید، توصیه می کنیم فقط آن را تعویض کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

6. شمع های خود را چک کنید.

یکی از دلایل نسبتاً رایج عدم شروع به کار ژنراتورهای قابل حمل، شمع بد است. یا دوشاخه کثیف است، اتصال آن به خطر می افتد، یا ممکن است روی پایه آخر خود باشد و در جرقه زدن مشکل داشته باشد. در هر صورت، اگر دوشاخه یک قوس الکتریسیته ایجاد نمی کند، ژنراتور شما ممکن است با مشکل روشن شود.

قبل از برداشتن دوشاخه و بررسی آن، مطمئن شوید که موتور شما کاملاً خنک شده است. اگر خراب است، آن را با یک برس سیمی تمیز کنید و با یک آچار گشتاور دوباره در ژنراتور خود قرار دهید. وقتی خودتان این کار را انجام می‌دهید، مراقب باشید که نخ‌های دوشاخه‌تان را زیاد نچرخانید و از بین نبرید، که می‌تواند اتصال شما را به خطر بیندازد یا حتی عایق چینی شما را بشکند و به موتور شما آسیب برساند. اگر دوشاخه از بیرون خوب به نظر می رسد، سعی کنید آن را با دوشاخه جدید تعویض کنید و ببینید آیا این کمک می کند.

حتی اگر ژنراتور شما مشکلی نداشته باشد و فقط آن را معاینه معمولی انجام دهید، ممکن است زمان تعویض دوشاخه فرا رسیده باشد. به عنوان یک قانون کلی، اگر فیلتر هوای شما آنقدر کثیف است که نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد، وقت آن رسیده است که آن شمع را نیز تعویض کنید.

شمع موتور

7. روی سیم بلند و سنگین سرمایه گذاری کنید.

این راز نیست، ژنراتورها صدای بلندی دارند! برای کاهش نویز، اکثر مردم ژنراتور قابل حمل خود را دورتر از خانه قرار می دهند. اما با افزایش طول یا کاهش گیج سیم کش، مقدار ولتاژی که می تواند حمل کند کاهش می یابد. این می تواند به این معنی باشد که ژنراتور شما سخت تر کار می کند تا توان کمتری را انتقال دهد و در طول زمان سایش اضافی غیرضروری بر روی دستگاه شما وارد شود. اگر ژنراتور خود را در فاصله ای دور قرار می دهید، مطمئن شوید که از یک سیم 12 گیج سنگین استفاده می کنید که بیش از 100 فوت نباشد.

از ولتاژ مورد نیاز خود مطمئن نیستید؟ برای یافتن سیم مناسب برای تغذیه ژنراتور قابل حمل ولتاژ خاص خود با یک متخصص برق مشورت کنید.

Leave a Comment